Firma Adı İletişim Konum
DÜZCE CAM SAN. VE TİC. A.Ş
ÇAĞLAYAN MAH ŞAİR SOKAK NO;4 KAT :4 KÂĞITHANE/İSTANBUL / Kağıthane / İSTANBUL / TÜRKİYE
İletişim: +90 549 549 8158
Web: https://duzcecam.com.tr/
Salon: 12A
Stant: 1271
Ürün Grupları
  • Duz Cam
  • Lamine Cam
  • Temperli Cam
  • Yalitim ve Isi Kontrol Camlari
  • Cam Ayna

Kasım Aktaş tarafından 2005 yılında ülkemizin düz cam ve mimari cam ihtiyacını karşılamak için kurulan Düzce Cam, cam sektöründe Dünya nın önde gelen cam üreticilerinden biri olmuştur. Kurulduğu günden bu yana Düzce Cam, yılların birikimi ile harmanladığı yenilikçi yönetim anlayışıyla ve sürekli yatırım yapmasıyla hızlı büyüme gücünü sürdürülebilir bir şekilde devam ettirmektedir. Şirketin başarısının sırrı, dinamik yönetim kadrosu ile en son trendleri ve üretim teknolojileri ve yenilikleri üretim hatlarında uygulamasıdır. Hedefimiz cam üretiminde, sürdürülebilir olan yeni nesil girişimleri erkenden tespit etmek ve yatırım yapmaktır. Bununla beraber şirketimizin tarihinde alınmış kararların ve bunların getirdiği sonuçların yer aldığı, genişleyen ve olgunlaşan kurumsal hafızamız önemli bir değerimizdir. Kurumsal hafızamızın yetenekli genç çalışanlarımıza aktarılması ve sürdürülmesi önceliğimizdir. Düzce Cam ın, Düzce de entegre üretim tesislerin yer aldığı 468.000 m2 alan üzerinde kurulu fabrikası ve 500 ün üzerinde çalışanı ile birlikte düz cam, renkli cam, kaplamalı cam, lamine cam ve ayna ürünlerini kapsayan 21 ürün çeşidini 25 den fazla ülkeye ihracat yapmaktadır.

DÜZ CAMDCS FLOAT
ÜRÜN AÇIKLAMASI:

Float teknolojisiyle üretilen renksiz (clear) düz cam yüksek ışık geçirgenliğiyle iç ve dış mekan arasında görsel bağ kurmayı en üst seviyeye çıkarır, insanoğlunu doğayla iç içe tutar, bizlerin en büyük gereksinimlerinden biri olan ışığı engellemeden insanların doğal ışıktan faydalanmasını sağlar. Renksiz (clear) düz cam doğrudan kullanılabildiği gibi ikincil işlemlerle lamine cam, temperli cam, kaplamalı cam, ayna, boyalı cam, satina cam ve yalıtım camı haline getirilerek de kullanılabilmektedir. Renksiz düz cam harmanına çeşitli renklendirici metal oksitler eklenerek renkli düz cam elde edilmektedir. Renkli cam plakaları doğrudan kullanılabildiği gibi lamine cam, temperli cam, ayna ve ısı yalıtım camı ünitesinde düşük emisyonlu cam(Low-E) ile birleştirilerek kullanılmaktadır. Renkli düz camlar genellikle mimari yapılarda tercih edilmektedir. Düzce Cam, müşteri ihtiyaç ve beklentilerini göz önünde bulundurarak uygun ışık özelliklerine sahip füme, bronz, yeşil ve mavi cam üretimi gerçekleştirmektedir. Faydaları: - Güneşten gelen kısa dalga boyuna sahip UV ışınlarını absorbe ederek; ev ve ofis eşyalarının renklerinin solmasını önlemektedir. - Renksiz düz cama kıyasla düşük iç ve dış yansıma ile güneşten gelen rahatsız edici ışınları azaltmaktadır. - Düşük emisyonlu bir cam ile birleştirildiğinde ek ısı yalıtım performansı sunmaktadır.

KAPLAMALI CAM 79/56KLİMATİK KIŞ ENERJİ
ÜRÜN AÇIKLAMASI:

- Standart çift camlara kıyasla ısı kayıplarını %50 oranında düşürmekte, bu sayede yakıt masrafları azalmaktadır. Konut ve iş yerlerinin ısı kayıplarını azaltarak güneş ışığından maksimum fayda sağlanmakta ve bunun yanı sıra şeffaflıktan da ödün vermemektedir. - Kış aylarında pencere önlerinin soğuk olması engellenirken ortam ısısı muhafaza edilmektedir. - Klimatik® Kış Enerji Serisi ürünlerimiz 75/54 tek gümüşlü temperlenebilen (Low E) kaplamalı ve 79/56 tek gümüşlü (Low E) kaplamalı camlardır.

KAPLAMALI CAM 70/43KLİMATİK YAZ - KIŞ DÖRT MEVSİM
ÜRÜN AÇIKLAMASI:

- Standart çift camlara kıyasla içeriye ısı girişini %40 oranında düşürmekte, böylece klima masraflarını azaltmaktadır. - Konut ve iş yerlerinin güneş kontrolü sağlanırken görünür güneş ışığı geçirgenliğinden ödün verilmemektedir. - Yaz aylarında pencere önlerinin sıcak olması engellenmekte, bu sayede ortamın serin kalması sağlanmaktadır. - Klimatik® Yaz/Kış Serisi ürünlerimiz 59/40 tek gümüşlü temperlenebilen (Solar Low E) kaplamalı, 51/33 tek gümüşlü temperlenebilen (Solar Low E) kaplamalı, 70/43 çift gümüşlü (Solar Low E) kaplamalı, 70/35 çift gümüşlü temperlenebilen (Solar Low E) kaplamalı ve 51/28 çift gümüşlü temperlenebilen (Solar Low E) kaplamalı camlardır.

LAMİNE CAMPROLAM LAMİNE CAM
ÜRÜN AÇIKLAMASI:

AKUSTİK PROLAM Akustik lamine cam, yüksek ses ve gürültünün olduğu alanlarda ses yalıtımını sağlamak amacıyla üretilmektedir. Cam plakaları arasında kullanılan ses yalıtım özelliğine sahip akustik PVB ara katmanı dışarıdan gelen yüksek frekanslı ses dalgalarını absorbe ederek gürültü bariyeri işlevi görmektedir. Bu sayede sessiz bir ortam oluşturularak yaşam kalitesi arttırılmaktadır. OPAK PROLAM Opak lamine cam, iç mekanların görünmesini engellemek amacıyla üretilmektedir. Cam plakaları arasında bulunan mat beyaz renkte PVB ara katmanı güneşten gelen kısa dalga boyuna sahip ultraviyole ışınları absorbe ederek; eşyaların renklerinin solmasını önlemektedir. Opak lamine cam, özel aydınlatma efektlerini sağlamak ya da dekoratif düzenlemeler oluşturmak amacıyla çeşitli renkte PVB ara katmanlarıyla da üretilebilmektedir. ŞEFFAF PROLAM İki renksiz cam plaka arasına şeffaf PVB serilerek üretilmektedir. Bu sayede Şeffaf Lamine Cam, ışık geçirgenliğinden taviz vermemekle birlikte güvenliği de sağlamaktadır. RENKLİ PROLAM İki cam plakadan en az birinin renkli camdan oluşmasıyla ortaya çıkan renkli lamine cam üretilmektedir. Renkli lamine cam estetik bir görünüm sağlamasının yanı sıra güvenliği de sağlamaktadır. Mimari yapılarda dekoratif amaçlı kullanılmaktadır.

AYNAFLOAT AYNA
ÜRÜN AÇIKLAMASI:

FLOAT AYNA

SOLAR CAMDCS SOLAR CAM
ÜRÜN AÇIKLAMASI:

Günümüzde yenilenebilir enerji kaynakları büyük önem arz ederken, yenilenebilir enerji kaynaklarından olan güneş enerjisi, fotovoltaik sistemlerde (güneş panelleri) kullanılmaktadır. Fotovoltaik sistemlerde kullanılan solar camın demir oranı, düz cama oranla daha düşüktür. Solar camın en önemli özelliği düz cama oranla ışık geçirgenliğinin daha fazla olmasıdır. Solar camın ışık geçirgenliğini sağlayan özellik ise Anti Reflective(AR) kaplamadır. Anti Reflective kaplama, güneşten gelen ışınların yansımasını önleyerek camın ışık geçirgenliğini arttırmaktadır. Düzce Cam da üretilen AR kaplamalı solar cam, yurtiçi ve yurtdışında kullanılan fotovoltaik panellerin ihtiyacını karşılamaktadır.

SATİNA CAMDCS SATİNA CAM
ÜRÜN AÇIKLAMASI:

Düz cama uygulanan asitle aşındırma işlemi, cam yüzeyindeki silisyum parçalarının uzaklaştırılmasıdır. Bu sayede cam yüzeyinde gözle görülemeyen çukurlar oluşmaktadır. Satina cam ışık geçirgenliği sağlarken nesnelerin gözükmesini engellemektedir. Nesneler satina cama ne kadar uzak olursa satina cam o kadar opak görünmektedir. Satina camların en önemli özellikleri cam yüzeyinde parmak izi oluşmaması ve kolay temizlenebilir olmasıdır. Düzce Cam da üretilen satina camlar mimari yapılarda, mobilyalarda vb. alanlarda kullanılmaktadır.

Firmanın kayıtlı temsilcilik bilgisi bulunmamaktadır.

Firmanın kayıtlı marka bilgisi bulunmamaktadır.